Liceum – Tutorial

Program ten pozwala na bardzo ciekawe przejście z gimnazjum do liceum. Pozwala nabyć umiejętności, które przydadzą się podczas nauki w liceum.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i nie oznacza, że musisz chodzić w przyszłym roku do naszego liceum.

Zapisy do Liceum Tutorial przyjmujemy na  liceum.tutorial@gmail.com

Terminy zajęć Tutorial w roku 2020:

O terminach spotkań poinformujemy po epidemii koronawirusa

Rozpoczynamy o godzinie 10:00

1. Czy język odzwierciedla nasze doświadczenia?

W jaki sposób nazywamy doświadczenia, których jeszcze nikt nie nazwał? Podczas tych zajęć nauczysz się nazywać nowe doświadczenia ? dowiesz się w jaki sposób powstają nowe nazwy w różnych dziedzinach życia. Sam je stworzysz.

2. Ujarzmianie myśli

W jaki sposób myślimy i jak można kontrolować i porządkować sobie swoje myśli.  Podczas tych zajęć nauczysz się notować w sposób kreatywny i nowoczesny. Także za pomocą aplikacji komputerowych ułatwiających kreatywne i skuteczne notowanie.

3. NTN czyli Nauka Tworzenia nauki

Czym zajmuje się nauka? Jak się ją tworzy? W jaki sposób dokonywane były sławne odkrycia?

Ty też możesz coś odkryć ? obserwując i wykonując różne eksperymenty. Zanim dowiesz się jaki proces zachodzi, sam opiszesz to, co widzisz. Zobaczysz jak wiele już potrafisz.

4. Tworzymy Historię

Historia to nie tylko zbiór dat i wydarzeń.  To nieprzerwany ciąg związków przyczynowo ? skutkowych, w którym wszyscy uczestniczymy. Tutaj nauczysz się rozumieć procesy wynikania związane z wydarzeniami historycznymi.

5. Czytamy kod Matrixa ? czyli po co jest matematyka?

Innym sposobem opisania świata są liczby. Poznaj świat za zapisany za pomocą kodów i sekwencji znaków. Poznaj zależności i zrozum je. Matematyka jest ciekawa i wbrew pozorom łatwa. Zwłaszcza tutaj.